Wychodzenie z fitra ręcznego i algorytmicznego Google - Rzeszów - Mestengo.pl

Chcesz pozbyć się kary od Google?

   

Każdego dnia mamy do czynienia z wyszukiwarką Google, która pozwala nam odszukać interesujące nas informacje rozsiane po milionach stron na całym świecie. Jednak wiele z takich stron to typowy spam, strony nie nadające się dla użytkownika jak i niedostosowane do wytycznych Google. Prócz czystego spamu w wyszukiwarce odnajdziemy także witryny imitujące zwykłe strony i zarówno je jak i wszelkie spamerskie produkcje pracownicy Google systematycznie wycinają z wyników wyszukiwania za pomocą algorytmów Panda i Pingwin.

Jednak czy strona musi być spamem, aby otrzymać karę w postaci filtra od Google? Oczywiście, że nie i od czasu pojawienia się algorytmu Pingwin coraz więcej zwykłych witryn, blogów czy sklepów internetowych musi zmierzyć się z filtrami ręcznymi jak i filtrami algorytmicznymi.


Co jest powodem filtra?

   

Wbrew pozorom nie chodzi tutaj jedynie o jakość stron, ale w przypadku algorytmu Pingwin duży nacisk kładziony jest na nienaturalne linkowanie, tym samym „grzechy młodości” domorosłych pozycjonerów wychodzą na światło dzienne, a ich klienci muszą zmierzyć się z kolejnym problemem.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów postanowiliśmy uruchomić kolejną usługę, czyli „Wychodzenie z filtra Google”, zarówno tego nałożonego przez pracowników Google (ręcznego) jak i tego spowodowanego przez algorytm wyszukiwarki – algorytmicznego.

W zakres usługi wyjścia z filtra wchodzi:

  • audyt seo pod względem zgodności z wytycznymi dla webmasterów
  • konsultacje pośrednie i bezpośrednie z klientem
  • analiza linków prowadzących do witryny klienta, która ma na celu ocenę ich jakości jak i wpływu na obecne jak i przyszłe pozycje witryny w wyszukiwarce na wybrane słowa kluczowe
  • opisanie problemu jak i prezentacja rozwiązania na potrzeby poprawnie sformułowanego wniosku o ponowne rozpatrzenie
  • jeśli zachodzi potrzeba to również przygotowujemy plik disavow
  • usuwamy na stałe problematyczne linki jeśli jest to możliwe pod względem technicznym albo umożliwia to właściciel witryny, na które wykryto takowy link


Kliknij jeśli potrzebujesz pomocy w zdjęciu filtra?


Filtr za nienaturalne linki przychodzące

   

Jeśli otrzymaliście Państwo taki filtr to oznacza, że został nałożony on ręcznie przez pracownika Search Quality Team'u z Google. W tym przypadku problemem są wspomniane wyżej linki kierujące do Państwa strony, które według Google zostały zdobyte nienaturalnymi metodami, a takowe są niezgodne ze Wskazówkami dla Webmasterów.

My jednak mamy na to swoje sposoby. Najpierw analizujemy każdy link z osobna, według licznych parametrów mierzymy jego jakość, a później decydujemy czy warto go pozostawić czy usunąć. Usuwaniem zajmiemy się my, a Państwu pozostaje czekać ma pozytywną reakcję ze strony Google i przywrócenie starych pozycji.


Jak rozpoznać ręczny filtr?

   

Filtr ręczny można bardzo łatwo zdiagnozować, wystarczy sprawdzić wiadomości na koncie GWT, do którego podpięta została witryna, a jeśli nie zostało to wcześniej zrobione to nigdy nie jest za późno, a informacja o nałożonym filtrze – nawet sprzed kilku miesięcy – będzie widoczna na nowym koncie.

Dodatkowo, z informacji jaką znajdziemy w GWT dokładnie dowiemy się jakiego rodzaju i za co jest nałożony na badaną witrynę filtr. Może to być nawet filtr powodujący całkowite wykluczenie witryny z wyników wyszukiwania, popularnie zwany „banem”. Jednak większość z nałożonych filtrów jedynie obniża ranking określonych podstron na wszelkie słowa kluczowe, albo tylko na te wybrane, znane jako „money keywords”.


Jak długo trwa filtr?

   

To pytanie jest dość często zadawane przez naszych klientów i odpowiedź na nie nie może być zwięzła, jest wiele czynników, które wpływają na długość trwania takiego filtra i dokładniejszy opis znajdą Państwo w tym artykule.


Kliknij jeśli potrzebujesz pomocy w zdjęciu filtra?

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Copyright © 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Mestengo.